Liga Spravedlnosti a její závod s Marvelem


Nedávný úspěch filmu Wonder Woman přinesl naději, že společnost Warner Bros a komiksové studio DC konečně začínají dohánět filmy od Marvelu. Vypadá to ale, že tento spěch ve snaze závod s Marvelem vyhrát byl Lize spravedlnosti spíše na škodu.

ad8

Na jednu stranu je film Liga spravedlnosti lepší než neúspěšný Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti a nalezneme v něm několik světlých a humorných momentů, ale na stranu druhou se jen stěží může vyrovnat své předchůdkyni Wonder Woman.

(Instagram.com)

Warner Bros svěřil režii Zacku Snyderovi, který stanul za kamerou již při natáčení filmů Muž z oceli a Batman vs Superman. Protože ale Snydera během natáčení postihla rodinná tragédie, na pomoc byl přizván i režisér Joss Whedon, který ho částečně během režírování vystřídal. Je ale otázkou, zda tato spolupráce dvou odlišných režisérů nebyla filmu spíše na škodu.

ad9 - 320x100_1
(Instagram.com)

V Lize spravedlnosti se spojí Temný rytíř s Wonder Woman a několika dalšími novými klíčovými postavami, aby po smrti Supermana čelili nové hrozbě – představiteli veškerého zla Steppenwolfovi. V týmu superhrdinů se tak nově setkáváme s dumajícím samotářem Aquamanem (Jason Momoa), kybernetickým konstruktem Cyborem (Ray Fisher) a superrychlým podivínem Flashem (Ezra Miller), který se svým neustálým „jsem-rád-že-tu-jsem-s-vámi“ nadšením alespoň dodává filmu komický nádech.

(Instagram.com)

Jedním z nejosvěžujících komponentů filmu je neočekávaně vyobrazení Batmana – jako staršího osamoceného superhrdiny unaveného životem, který je donucen hledat pomoc druhých a dělá to s nechutí. Film Liga spravedlnosti tak rozhodně není nejhorším z dílny DC Universe, ale zdá se, že se mu letošní úspěch Marvelu jen stěží podaří dohonit.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu