Proč není legální v noci fotografovat Eiffelovu věž


ad8

(Pixabay.com)

Asi žádný návštěvník Paříže by se nenechal ochudit o pohled na nádherně osvětlenou noční Eiffelovu věž a asi málokdo by si zároveň tento pohled nechtěl uchovat ve formě fotografie. Ideálně ji ještě nasdílet na sociálních sítích. To by si ale měl každý rozmyslet. Proč? Protože je to nelegální.

ad9 - 320x100_1

Ano, všechny ty instagramové fotky a facebooková alba s osvětlenou Eiffelovou věží ve skutečnosti nejsou pořízeny legálně. Důvodem je porušení autorského práva. Jak vysvětluje společnost Societé Nouvelle d´Exploitation de la Tour Eiffel, která Eiffelovku spravuje: záběry z Eiffelovy věže nejsou chráněny žádným autorským právem, ale pokud chcete zveřejňovat fotografie osvětlené věže, je nutné zažádat o povolení.

(Pixabay.com)

Pro fotografie pořízené ve dne tento zákaz neplatí, protože Eiffelova věž sama o sobě je veřejným majetkem, takže přes den si každý může pořídit fotek kolik chce. Pořizování snímků osvícené památky už je ale problém, protože večerní a noční světelná show je jakožto umělecké dílo chráněna autorským právem tvůrců. V praxi však ještě nikdo nebyl kvůli pořizování a zveřejňování snímků noční osvětlené Eiffelovky stíhán, protože při množství fotografujících turistů by to bylo v podstatě nemožné.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu