21 šokujících faktů o penisu


ad8

1. Penisy na sochách ze starověkého Řecka jsou záměrně malé, protože Řekové spojovali jejich malou velikost s uměřeností, jednou ze základních uznávaných ctností. Velké penisy byly naopak spojovány s opilostí nebo stářím.

2. Má se za to, že na světě existuje 600 – 700 mužů se vzácnou poruchou zvanou diphallus. Tito muži se narodili se dvěma penisy. Pravděpodobnost výskytu této poruchy je 1 : 5,5 milionu a je způsobena buněčným rozštěpením během vývoje penisu.

ad9 - 320x100_1

3. Existuje druh kung-fu, který učí muže, jak zvedat váhy svým penisem. Nazývá se „iron crotch“.

4. Sekáči vlastně nejsou skuteční pavouci, protože mají penis (jiné druhy pavouků přenášejí své sperma do samičího těla nepřímo).

5. Starověcí Římané měli ve zvyku zdobit své domy totemy ve tvaru penisu. Jejich děti zase údajně nosily falické přívěšky, které měly být ztělesněním božské plodnosti. Tyto předměty se nazývaly „fascinus“.

6. Čmeláci po ejakulaci vlastně umírají. Síla jejich ejakulace totiž způsobuje prasknutí jejich penisu, což nakonec vede k jejich smrti.

(Pixabay.com)

7. Napoleonův penis patří dceři urologa Johna Lattimera, který ho koupil v roce 1977 a po své smrti v roce 2007 jí ho odkázal. Lattimer sbíral i další kuriozity jako například límeček Abrahama Lincolna, který měl prezident na sobě v den své vraždy, nebo kyanidovou kapsli Hermanna Göringa, kterou se tento nacistický politik zasebevraždil.

8. Faraon Tutanchamon byl podle všeho mumifikován s erekcí.

9. V průběhu staletí lidé zkoušeli nejrůznější druhy ochrany před početím. Egypťané například používali různorodé směsi, které aplikovali na penis. Jednou z nich byla směs z cibulové šťávy, medu a hmyzu naloženém v oslím mléku.

10. V roce 1988 byla vydána zpráva upozorňující na nebezpečí vstřikování kokainu do penisu. Stalo se to poté, co si jeden muž za účelem zlepšení sexuálního zážitku kokain takto aplikoval a musely mu být amputovány obě nohy, 9 prstů i penis.

11. Prezident Spojených států Lyndon B. Johnson nazvýal svůj penis Jumbo a často ho prý ukazoval svým zaměstnancům.

12. Samci slonů mají tak velký penis, že by ho mohly používat jako pátou nohu. Když mají erekci mohou s ním odhánět mouchy nebo ho využít jako prostředek pro udržení větší stability.

(Pixabay.com)

13. Doktor J.H. Kellog, který vynalezl kukuřičné lupínky, obhajoval obřízku svých dětí ve jménu potlačování sexuálních pudů. Kellog si myslel, že když bude obřízka vykonána bez anestezie, budou si mladí chlapci spojovat masturbaci s bolestí a nebudou ji praktikovat.

14. Až 1 700 zranění penisů je každoročně způsobeno zipy u kalhot.

(Pixabay.com)

15. Islandské falologické muzeum v Reykjavíku shromažďuje více než 280 exemplářů penisů. Jedná se o největší a nejrozmanitější sbírku penisů na světě. Nechybí ani penisy lidské, které byly muzeu „legálně darovány“.

16. Podle jedné studie z roku 2011 mají muži s kratšími ukazováčky než prsteníčky obvykle větší penisy. Přiznejte se, kdo se právě dívá na ruce?

17. Ruská carevna Kateřina Veliká prý byla posedlá sexem a i svůj nábytek měla ozdobený penisy. Ten byl bohužel během druhé světové války zničen.

18. Herec Channing Tatum si během natáčení filmu z roku 2010 Orel Deváté legie opařil svůj penis, když si ho omylem polil horkou vodou.

(Pixabay.com)

19. Během sexu může dojít ke vzácnému problému, který se latinsky nazývá „penis captivus“. Vzniká, když během styku dojde u ženy ke křečovitému stahu svalů pánevního dna a penis se v pochvě „zasekne“.

20. Podle výzkumu z roku 2015 je průměrná velikost penisu 9,14 cm v neztopořeném stavu a 13,12 cm během erekce.

21. Jedna čajová lžička spermatu obsahuje 5 – 7 kalorií.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu