Z reklamy na letošní sezónu seriálu American Horror Story mají lidé záchvaty paniky. A vědci vědí proč.


ad8

Reklamní kampaň na novou sezónu amerického hororového seriálu American Horror Story, která je plná obrázků tváří pokrytých „krátery“ způsobuje záchvaty paniky. Příčinou jsou vzácné, ale intenzivní pocity znechucení. Podle vědců je příčinou tzv. trypofobie neboli strach ze shluku malých otvorů. Ta postihuje až 15 % celkové populace.

Podle vědců má tento strach kořeny v hluboce zakotveném instinktu souvisejícím s evolučními mechanismy. Během evolučního vývoje si totiž lidé tyto shluky děr asociovali s nebezpečími, která na ně číhala v přírodě (například včelí úly nebo jiné nebezpečné či jedovaté struktury).

ad9 - 320x100_1

V nejnovější sérii American Horror Story – Cult jedna z postav, kterou hraje herečka Sarah Paulson, touto fóbií trpí. Její ohromný strach se určitě dotkne všech diváků, kteří mají podobný problém. Pár z nich se už ozvalo s kritikou, přičemž jedna z žen, která touto fóbií trpí, se přímo svěřila CNN, že po tom, co poprvé viděla propagační plakáty na tuto sérii, měla velmi těžký panický záchvat a nutkání na zvracení. I na sociálních sítích si někteří lidé na zaměření těchto plakátů stěžují a několik z nich si dokonce trypofobii samo diagnostikovalo.

Co na tyto plakáty říkáte vy?

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu