Wonder Woman 2: Tisíce fanoušků podepsalo petici, aby byla superhrdinka v pokračování filmu Wonder Woman bisexuální


ad8

Tisíce fanoušků filmu Wonder Woman poslalo společnosti Warner Bros petici, aby v pokračování filmu o superhrdince udělala z Wonder Woman bisexuálku. Petice nese název „Make Wonder Woman Bisexual“ a podepsalo ji více než 5,5 tisíce lidí, kteří po studiu požadují, aby uznalo sexualitu postavy i na velkém plátně.

V původním komixovém příběhu je totiž Wonder Woman bisexuální. O sexualitě této komiksové postavy se spekulovalo po mnoho let, až nakonec autor komiksové knihy Greg Rucka minulý rok oficiálně potvrdil, že je Wonder Woman zcela zjevně zamilovaná do jiné ženy.

ad9 - 320x100_1

„Jediné, co po Warner Bros žádáme je to, aby bylo Dianě Prince přiznáno, kým je a kým vždy byla“, říká autorka petice Gianna Collier-Pitts. Podle ní o sexualitě Wonder Woman vypovídá již samotný koncept ostrova Themyscira, což je mýtický ostrov, kde se Amazonky skrývají před světem. Dle autorky petice by již toto místo samo o sobě mělo sloužit jako důvod pro potvrzení sexuality Wonder Woman, protože každý blízký vztah, který kdy mohla Wonder Woman před Stevem Trevorem mít, musel být jedině s ženou.

Autorka dále pokračuje: „Posvěcení bisexuality Wonder Woman i na velkém filmovém plátně by z ní učinilo první LGBTQ hrdinku, čímž by se mohla stát vzorem pro ženy každého věku i identity.“ Představitelka Wonder Woman Gal Galdot se k sexualitě své hrdinky postavila kladně. Podle ní se jedná o ženu, která miluje lidi okolo sebe za to, jací jsou, a může být tedy bisexuální.

Pokračování filmu by se mělo dostat do kin v prosinci 2019.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
93 shares

adform


Zavřít reklamu