Vše, co jste chtěli vědět o pokračování hororu To (It)


(Instagram.com)

Filmová adaptace knihy Stephena Kinga, jejíž návštěvnost v kinech láme rekordy, již vydělala obrovské množství peněz. A ačkoli společnost Warner Bros oficiálně ještě s natáčením nezačala, už předem bylo dohodnuto, že pokračování bude. Napovídá tomu mimo jiné i to, že na konci filmu se na obrazovce objeví nápis „Chapter One“ neboli Kapitola první. První část hororu, která v současné době běží v kině, bere diváka mezi partu dětí, kteří si říkají Losers Club a kteří se postaví klaunovi jménem Pennywise. Druhá část by se měla odehrávat v přítomnosti, kdy se z party dětí stanou dospělí a znovu budou muset klaunovi čelit. Režisér filmu Adres Muschietti o pokračování hororu prozradil pár následujících detailů.

ad8
Opět zde bude partička dětí

Navzdory tomu, že se má příběh druhého dílu odehrávat o 27 let později od příběhu dílu prvního, režisér Muschietti prozradil, že o partu dětí nepřijdeme, protože se bude objevovat v retrospektivě. Retrospektivní záběry navíc mají divákovi pomoci mnohem lépe porozumět vnitřnímu strachu, kterému každý z party dětí dodnes i jako dospělý čelí.

Budou dospělí hrdinové ztvárněni známými, nebo neznámými herci?

Téměř okamžitě po uvedení filmu se začali jeho fanoušci dohadovat o jménech herců, kteří by mohli hrát dospělou verzi Losers Clubu. Režisér Muschietti sice připustil, že s producenty filmu již o natáčení přemýšlí, ale stále se ještě oficiálně nedohodli na tom, jak to bude s castingem. První verze hororu z roku 1990 byla sice ve znamení neznámých herců, ale časy se mění a vypadá to, že s ohledem na úspěch prvního dílu bude na herce vyvíjen tlak, aby do hlavních rolí obsadili známé filmové hvězdy.

ad9 - 320x100_1
Jediná postava, která zůstala ve městě Derry, se stane drogově závislou

I když se postavě Mikea nedostalo v prvním díle ve srovnání s ostatními dětmi příliš pozornosti, v druhém díle se to změní. Mike bude totiž jediným kdo z této partičky neopustil město Derry, kde se před lety všechny hrůzy odehrály. Jako knihovník zůstává ve městě, aby sledoval návrat Pennywise. „Moje představa Mikea z druhého dílu je ve srovnání s knihou trochu temnější“, řekl režisér Muschietti. „Chtěl bych, aby tato postava, která znovu svolá všechny zpátky dohromady, byla drogovým závislákem. Ve druhém dílu z něj bude troska“. Mike se také stane součástí rituálu, díky kterému bude schopen lépe porozumět klaunovi a tomu, jak ho přemoci. Tato dějová linka knihy byla z prvního filmu odstraněna, ale v pokračování filmu bude hrát velmi důležitou roli.

Jeden ze členů klubu se nevrátí

Ne všichni se vrátí zpátky do Derry, aby splnili svou krvavou přísahu zničit klauna. Stanley, který v prvním filmu unikl z jeho spárů, se z traumatické zkušenosti nikdy nedostal a jako dospělý spáchá sebevraždu. Tato událost bude hrát zásadní roli v návratu všech dospělých členů klubu zpět do Derry.

Pennywise povstane

To asi nikoho nepřekvapuje. Režisér Muschietti potvrdil, že největší hvězda jeho filmu, Bill Skarsgård jako Pennywise, se vrátí.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
14 shares

adform


Zavřít reklamu