Tyto ohromující fotografie afrických albínů se snaží upozornit na jejich trýznivou situaci v Tanzanii


Holandská fotografka Marinka Masséus vytvořila sérii fotografií s názvem „Pod stejným sluncem“, v rámci níž se snaží zvýšit povědomí o nepříznivých podmínkách lidí s albinismem v Tanzanii. Cílem fotografky je poukázat na krásu těchto dětí a sdílet myšlenku jejich přijetí a inkluze.

ad8

Lidé s albinismem jsou totiž v Tanzánii považováni za čiré zlo a prokletí. Zabití albína je dokonce považováno za čin přinášející štěstí. Strach a pověry obklopující albinismus jsou v Tanzanii tak rozšířené, že ženy, které takové dítě porodí, jsou tlačeny k tomu ho zabít. Pokud odmítnou, dostávají se se svým dítětem okamžitě na černou listinu. Není třeba dodávat, že takovým dětem jsou odpírány základní lidská práva a žijí v konstantním strachu z brutálních útoků.

Mnoho těchto dětí se ukrývá ve speciálních táborech, kde jsou odříznuty od veškeré své rodiny a celé společnosti. Kromě života v těchto hrozných podmínkách čelí děti s albinismem také dalším problémům. Jejich pleť i oči postrádají veškerou pigmentaci, což znamená, že jim chybí jakákoli ochrana před silným africkým sluncem. Důsledkem jsou pak každodenní těžké popáleniny, které se mění v hnědé skvrny a mohou přerůst až v rakovinu kůže.

ad9 - 320x100_1

Zde je pár jejich fotografií:

(Instragram.com)
(Instragram.com)
(Instragram.com)
(Instragram.com)

 

(Instragram.com)
(Instragram.com)
320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
1 share

adform


Zavřít reklamu