Ve Španělsku se odehrála nejšpinavější rajčatová bitva všech dob


Až 22 000 lidí dorazilo na celosvětově největší a nejšpinavější rajčatovou bitvu – španělský festival La Tomatina. Spotřebovalo se během ní asi 165 tun rajčat.

ad8

Crazy and hilarious morning at La Tomatina 🍅 festival in #Valencia, #Spain #latomatina

Příspěvek sdílený Justin A (@atkinslikethediet),

ad9 - 320x100_1

Hodinová bitva se odehrála v malebném městě Bunol, které se nachází nedalko Valencie. Shromáždilo se zde okolo pěti tisíc místních obyvatel a sedmnácti tisíc turistů z celého z světa, kteří si během nechutné rajčatové bitvy zakrývali oči plaveckými brýlemi.

V souvislosti s možnou hrozbou teroristického útoku byla letos posílena i bezpečnost, která čítala asi 700 sil včetně policistů, hasičů, záchranářů a dobrovolníků. Starosta města ve spojitosti s nedávnými teroristickými útoky v Barceloně a Cambrils již dříve prohlásil, že bezpečnost na festivalu bude zajištěna, jak nejlépe to bude možné. Celá akce stála město desítky tisíc eur.

Human bolognese 🍅 #latomatina #buñol #valencia #spain #tomatofestival

Příspěvek sdílený Jessica Oehlman (@jessicajean____),

Kromě množství bezpečnostních složek bylo najato také 80 uklízecích sil, které již dvě hodiny po konci bitvy navrátily město do původního stavu a jeden by skoro nevěřil, že se zde před několika okamžiky lidé vysloveně brodili v rajčatových lázních.

Cílem pořadatelů prý bylo, aby se díky originalitě celé akce o festivalu mluvilo po celém světě. To se jim celkem podařilo, protože od roku 2013 se na festival díky velkému zájmu musely začít prodávat lístky.

V nedávných letech se však celá událost stala také terčem kritiky kvůli plýtvání jídlem. Organizátoři však stále trvají na tom, že se o plýtvání nejedná, protože rajčata používaná během akce nesplňují standardy pro prodej zeleniny a stejně by se tedy vyhodila.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
3 shares

adform


Zavřít reklamu