Neuvěříte, co si dřív lidé mysleli o ženském těle


(pixabay.com)

1. V 19. století si vědci mysleli, že pokud sex neskončí mužskou ejakulací, bude mít žena problémy se svou dělohou. Ve zkratce: nedostatek spermií = děložní onemocnění.

ad8

2. Také se věřilo, že ženský orgasmus způsobují spermie. Typický příklad představy, že žena si prostě bez muže neporadí.

3. A co že to prý ženský orgasmus přesně byl? Pulzující děloha! Muž jménem James Ashton o ženském orgasmu totiž napsal, že „ženská děloha je naplněna krví a pohybuje se nahoru a dolů napříč vagínou…“ Hm, Ok.

ad9 - 320x100_1

4. Lidé se také domnívali, že pokud má žena sex v jiné pozici než na zádech, způsobí jí to plíseň vejcovodů, rakovinu a smrt.

5. Ženy si zase myslely, že nejlepším způsobem, jak zůstat čistá je koupat se v amoniaku (nezkoušejte to).

6. Ženy si také obkládaly obličej masem, aby zabránily vzniku vrásek. Nešlo ale pouze o krásu. Věřilo se totiž, že stará tvář = utrápená duše.

7. Pihy byly považovány za znak nečistoty a byly vypalovány kyselinou či sluncem (kůže zůstávala na slunci, dokud se nespálila). Věřilo se totiž, že se pak pihy oloupou i s kůží. Jak ale dnes víme, slunce pihy spíše způsobuje.

8. Výrazné lícní kosti a plochý hrudník byly považovány za ošklivé. Když byla žena až moc štíhla, bylo to prý příznakem nemoci.

9. Lidé také věřili, že když je žena sama a nesnaží se přemýšlet, pomůže jí to přibrat na váze.

10. Muži si zase mysleli, že některé ženy menstruují „špatně“, což dle nich vedlo až k hysterii.

11. Kromě toho byla ženská nepravidelná a bolestivá mestruace nahlížena jako důsledek příšerného charakteru.

12. A nepravidelná perioda prý také způsobovala smrt. Bylo to prý proto, že když žena byla smutná, nemohla mít své dny pravidelně. To potom podle tehdejších vědců vedlo ke krvácení v mozku a destrukci plicních orgánů.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu