Škola se blíží. Těchto 8 potravin nakopne váš mozek.


Škola je za dveřmi a tak brzy nastane čas, kdy bude náš mozek potřebovat nějaké to povzbuzení. Zkuste se někdy místo spoléhání na kofein zaměřit na tyto zdravé potraviny.

ad8
Luštěniny
(Pixabay.com)

Luštěniny jsou magickou plodinou. Čím více jich sníte, tím zdravější bude vaše srdce, které je spojené právě s mozkem. Zkuste třeba cizrnu. Obsahuje množství vlákniny, draslíku a vitamínů, přispívá ke snižování cholesterolu a zlepšuje prokrvení mozku.

Borůvky
(Pixabay.com)

Borůvky jsou vyloženě nabité antioxidanty a zlepšují komunikaci mezi mozkovými buňkami. Dejte si je k snídani do jogurtu či do smoothie a nastartuje tak váš mozek.

ad9 - 320x100_1
Slunečnicová semínka

Jedna porce slunečnicových semínek obsahuje 30% doporučené denní dávky vitaminu E. Navíc výborně chutnají, takže si je přidejte do svého müsli, zeleninového salátu nebo je můžete zobat jen tak.

Vlašské ořechy
(Pixabay.com)

Plody bohaté na Omega-3 mastné kyseliny jsou příznivé pro zdraví mozku, protože pomáhají zlepšit paměť. A právě vlašské ořechy obsahují kromě zdravých tuků také vitamin E, což z nich dělá výbornou studijní svačinkou.

Vejce
(Pixabay.com)

Nakopněte svůj mozek hned po ránu nějakou dobrou snídaní skládající se právě z vajíček. Ale pozor, neodstraňujte žloutky. Ty totiž obsahují cholin, který se řadí mezi vitaminy B a je spojený právě s dobrou funkcí mozku, konkrétně s pamětí.

Pampeliška lékařská
(Pixabay.com)

Pampeliška je plná živin a vitaminů, které mají příznivý vliv na naše trávení a hladinu krevního cukru. Pokud nemáte možnost si pampelišku utrhnout a připravit si pampeliškový salát, můžete si pořídit pampeliškový čaj.

Vývar z kostí
(Pixabay.com)

Vývar z kostí je bohatý na kolagen, který pomáhá redukovat střevní záněty. Také obsahuje zdraví prospěšné aminokyseliny jako prolin a glycin, které mají příznivý vliv na fungování imunitního systému a zlepšování paměti.

Mango
(Pixabay.com)

Mango je z ovocných plodů pro posílení mozku tou nejlepší volbou. Obsahuje totiž vitamin B6, který pozitivně ovlivňuje neurotransmitery, zlepšuje spánek a udržuje dobrou náladu.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
1 share

adform


Zavřít reklamu