Neuvěřitelně divná fakta, o které se budete chtít podělit se svými přáteli 2/2


 1. V roce 1518 proběhla nevysvětlitelná taneční horečka ve Štrasburku, která trvala celý měsíc. Několik stovek lidí tančilo bez zjevného důvodu. Pár z nich se utancovalo k smrti.

 

 1. Vladimír Nabokov skoro vymyslel smajlíka.

 

 1. Holandská vesnička Giethoorn nemá cesty a silnice. Její budovy jsou propojeny pouze vodními kanály a lávkami. 

   

   

  (Pixabay.com)
 1. V Kentucky žila po mnoho generací rodina lidí s modrou barvou kůže. Říká se, že barvu své pleti získali kvůli příbuzenskému křížení a vzácné genetické nemoci zvané methemoglobinemia.

 

 1. První americký film, ve kterém se poprvé na plátně spláchl záchod, bylo Psycho Alfreda Hitchcocka.

 

 1. V Antarktidě existuje ledovec, který se nazývá „Krvavý vodopád“. Pravidelně z něj totiž vytéká červená tekutina, která připomíná krev. (Ve skutečnosti se jedná o zoxidovanou slanou vodu).

 

 1. V roce 2008 byl objeven nový druh bakterie, který žije v laku na vlasy.

 

 1. Američan jménan Roy C. Sullivan drží rekord v počtu zasažení bleskem. Mez lety 1942 – 1977 byl zasažen 7krát a pokaždé přežil. Zemřel v roce 1983, když se sám zastřelil. 

   

  (Pixabay.com)
 1. Nejdelší hudební představení v historii se stále ještě koná v kostele St. Burchardi v Halberstadtu v Německu. Začalo 5. září v roce 2001 a jeho konec je naplánovaný na rok 2640.

 

 1. Na hranici Spojených států a Kanady stojí dům opery, přičemž jeho jeviště se nachází v jedné zemi a hlediště v druhé.

 

 1. V 17. století byl v Německu navržen hudební nástroj, který se jmenoval „katzenklavier“ (neboli kočičí piano). Jednalo se o řadu koček v kleci s různou výškou hlasu, na které se „hrálo“ tím, že se jim zarývaly nehty do ocasů.

 

 1. Existuje jedna obrovská kolonie mravenců, která se rozprostírá napříč třemi kontinenty. Pokrývá velkou část Evropy, západní pobřeží USA a západní pobřeží Japonska. 

   

  (Pixabay.com)
 1. Největší sněhová vločka měla průměr 38 centimetrů.

 

 1. Epidemie smíchu, která trvala skoro rok, propukla v roce 1962 v Tanganice (dnes Tanzánie) a zasáhla několik tisíc lidí. Nebyla to ovšem jenom legrace – dalšími symptomy byly totiž pláč, malátnost, vyrážka a bolesti.

 

 1. Římané si čistili a bělili zuby močí. Zřejmě to fungovalo, ale nedělejte to, prosím.

 

 1. V lidském těle existuje asi 96 560 km krevních cév. Pokud byste je vyjmuli a spojili k sobě, více než dvakrát byste s nimi obtočili svět. 

   

  (Pixabay.com)

ad8
320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu