Mileniálové jsou nejvíce bisexuální generací všech dob


(Pixabay.com)

Mileniálové, neboli generace dospívající na přelomu tisíciletí, je nejvíce bisexuální generací všech dob, tvrdí studie. Zatímco v roce 1990 mělo bisexuální styk 3,1 % lidí, v roce 2014 to o sobě řeklo 7,7 % lidí. U mužů vzrostlo procento těch, kteří ohlásili, že měli sex s mužem ze 4,5 % na 8,2 % a u žen, které měli sex se ženou z 3,6 % na 8,7%. Zároveň se podle americké studie akceptování stejnopohlavní sexuality zvýšilo u všech generací – a to ze 13% v roce 1990 na 49% v roce 2014.

ad8

Výzkum také poukázal na to, že se lesbické sexuální zkušenosti objevují spíše u mladých žen, přičemž u mužů se věk nejevil jako klíčový faktor. Co se týče postojů k bisexuálním vztahům, tak mezi lety 1973 – 1990 vzrostlo procento dospělých zastávajících názor, že „sexuální vztahy mezi dospělými stejného pohlaví nejsou nic špatného“ pouze nepatrně – z 11 % na 13%. Od té doby ale počet zastánců tohoto postoje vzrostl až na 63%.

Autor studie, profesor Jean Twenge ze Státní univerzity v San Diegu řekl, že tento obrovský posun jak v bisexuálním chování, tak v postojích týkajících se názorů na stejnopohlavní páry naznačuje překotnou kulturní změnu. Také uvedl, že za touto změnou stojí nejen několik sociálních a mediálních faktorů, ale také menší zájem Američanů o naplňování sociálních norem a naproti tomu větší snaha o uspokojování vlastních tužeb. Dodal, že tento trend je dalším důkazem růstu individualismu v západní kultuře a také důkazem většího důrazu na rovnost.

ad9 - 320x100_1
320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
15 shares

adform


Zavřít reklamu