Od roku 2040 má být v Británii zakázán prodej všech benzinových a dieslových automobilů


(Pixabay.com)

Velká Británie od roku 2040 zakáže v souvislosti s bojem proti znečištění ovzduší prodávat nové dieselové a benzinové vozy. Kromě tohoto tvrdého zákroku se mluví také o zavedení poplatků na rušných silnicích pro vlastníky nejvíce znečišťujících vozidel.

ad8

Tyto plánované kroky jsou součástí vládní strategie pro zlepšování kvality životního prostředí. Na vládu tlačí Nejvyšší soud, který rozhodl, že vláda porušuje zákon tím, že umožňuje koncentraci oxidu dusičitého v městských oblastech.

Od roku 2040 si tak řidiči budou moci pořídit pouze elektrické automobily, čímž bude ukončena éra stopadesátileté nadvlády spalovacích motorů.

ad9 - 320x100_1

Informace, že by řidiči dieslových motorů měli byt penalizováni, se pravděpodobně setká s rozhořčením motorových organizací. Ty totiž v souvislosti s jakýmikoli náznaky týkajícími se omezení dieslových automobilů, neustále zdůrazňují, že poslední labouristická vláda občany v nakupování těchto vozidel podporovala. Předpokládalo se totiž, že efektivní dieslové motory představují nejlepší způsob, jak snížit skleníkové plyny. Později se ale ukázalo, že oxid dusičitý, který tyto motory produkují, ohrožuje kvalitu životního prostředí.

Znečištění ovzduší je v Británii spojováno až se 40 000 předčasnými úmrtími za rok, přičemž dle Světové zdravotnické organizace jsou nejvíce ohroženými skupinami děti, starší lidé, pacienti s plicními a srdečními onemocněními a lidé s nižšími příjmy.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu