8 alternativ nezdravých potravin, které vás v létě dostanou do formy


Většina z nás se stále ještě snaží dostat do formy a být fit na letní dovolenou.

ad8

Vše půjde mnohem lépe, pokud některé potraviny vyměníte za tyto jednoduché zeštíhlující alternativy.

1. Nahraďte cukr stévií

Pokud si ráno prostě musíte osladit kávu, zkuste místo bílého cukru použít stévii. Jedná se o přírodní bylinné sladidlo s nízkým glykemickým indexem, které vám pomůže udržet stabilní hladinu cukru v krvi a pozitivně nastartovat celý den.

ad9 - 320x100_1
(Pixabay.com)
2. Do salátů používejte netučné zálivky

Existuje mnoho alternativ pro příliš tučné salátové dressingy a nejenže jsou celkem dostupné v běžných obchodech, ale jsou také velmi snadné na vlastnoruční přípravu. Můžete smíchat například dijonskou hořčici s kapkou javorového sirupu a citronové šťávy a máte vynikající zálivku s velmi malým množstvím kalorií.

(Pixabay.com)
3. Nahraďte máslo kokosovým olejem

Máslo je tvořeno nasycenými tuky, takže představuje nebezpečí v podobě ucpávání tepen a zároveň zpomaluje hubnutí. Kokosový olej je naopak tukem mnohem „lehčím“ a oproti máslu je pro naše tělo daleko více stravitelnější. Použijte ho do zdravého pečení a nepoznáte rozdíl.

(Pixabay.com)
4. Vyměňte kávu za zelené smoothie

Možná si myslíte, že se ráno bez kávy neobejdete, ale věřte, že až ochutnáte zelené smoothie, váš názor se určitě změní. Nejenže má tento nápoj skvělé hydratační účinky, ale poskytuje také stopové množství vitamínů a minerálů, které se vstřebají již 15 minut po vypití. Tohle je nálož energie.

(Pixabay.com)
5. Místo sladkostí vyzkoušejte energetické kuličky

Pokud se od rána do večera ládujete čokoládovými tyčinkami nebo jinými nezdravými sladkostmi, zkuste si vyrobit dávku energetických kuliček. Rozmixujte ořechy, semínka, datle a další ingredience, co máte rádi (například kakao, burákové máslo, kokos…) a ze vzniklé hmoty tvarujte kuličky, které pak můžete uchovávat v mrazáku a vytáhnout kdykoli vás přepadne chuť na sladké.

(Pixabay.com)
6. Chipsy vyměňte za solené kousky zeleniny

„Solené kousky zeleniny“ možná nezní tak úplně lákavě, ale budete překvapeni, jak moc je to dobré. Sůl vyzdvihne chuť vaší oblíbené zeleniny, což povede k uspokojení vašich chuťových buněk, aniž byste zhřešili spořádáním mísy nezdravých chipsů.

(Pixabay.com)
7.  Steak nahraďte libovou rybou

Většina druhů červeného masa není příliš vhodná díky svému vysokému obsahu tuku. Zkuste proto nahradit hovězí steaky, vepřové maso a kuřecí křídla za méně tučné ryby a vaše tělo vám bude vděčné

(Pixabay.com)
8. Místo přeslazených limonád vyzkoušejte „kombuchu“

Nejenže kombucha obsahuje esenciální probiotika, která jsou zdraví velice prospěšná, ale díky své chuti je také výbornou alternativou k přeslazeným limonádám, protože díky procesu fermentace lehce perlí. Vyberte si ale takovou variantu, která neobsahuje žádný přidaný rafinovaný cukr.

(Pixabay.com)

 

 

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
2 shares

adform


Zavřít reklamu