5 důvodů, proč by měl každý rodič nechat své děti sledovat animáky


ad8

(Pixabay.com)

  1. Rozvíjejí kreativitu

Animované příběhy zachovávají v dětech stopy ještě dlouho poté, co skončí. Děti mohou o svých oblíbených postavách vyprávět příběhy, malovat obrázky či se za ně převlékat, čímž mohou velmi dobře rozvíjet své tvůrčí schopnosti.

ad9 - 320x100_1
  1. Seznámí děti s cizí kulturou, zejména tou japonskou

Mnoho animáků pochází z japonské dílny, takže jsou ideálním prostředkem pro představení japonské kultury. Děti v nich mohou nahlédnout do japonské kuchyně, kulturních tradic a někdy i do japonské historie.

  1. Vedou děti ke čtení

Mnoho animovaných filmů a seriálů je založeno na knižních předlohách nebo jsou naopak pro tištěné knihy inspirací. Děti navíc mohou zlepšit své čtecí schopnosti také během sledování animovaných příběhů s titulky.

  1. Ukazují dětem, jak se chovat k přátelům

Navazování přátelství je důležitou součástí dětství a animáky mohou tuto činnost velmi dobře podpořit. Nejenže děti mohou utužovat vazby s vrstevníky při společném sledování filmů, ale také se toho mohou hodně naučit již ze samotného příběhu, který často o společných dobrodružstvích kamarádů vypráví.

  1. Podporují děti v aktivním chování

Každý rodič si přeje, aby jeho dítě bylo co nejvíce aktivní. Ačkoliv se může zdát, že by doba strávená u televize mohla mít na děti spíše opačný efekt, u animáků je opak pravdou, protože vyobrazují mnoho fyzických a sportovních činností, a mohou tak být pro děti skvělou inspirací.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu