footer - 300x250 (2)_mobile

8 nejdivnějších jídel na světě, ze kterých vám bude na nic


Svět je plný mnoha zajímavých a různorodých kuchyní. Některé z nich však nabízí velmi zvláštní pochutiny. Na čem všem si lidé dovedou pochutnat?

1. Durian

(Pixabay.com)

Někteří lidé chuť tohoto exotického ovoce popisují jako podobnou lahodnému smetanovému krému, zatímco jiní jím opovrhují. Jeho charakteristickou vlastností je totiž naprosto odporný zápach, který je popisován různě, nejčastěji však jako páchnoucí nohy, hnijící cibule, terpentýn nebo dokonce zvratky. Musíte se rozhodnout mezi chutí a zápachem.

2. Stoleté vejce

Většina z nás konzumuje vajíčka denně. Nejenže jsou výborným zdrojem bílkovin, ale také skvěle chutnají. Existuje však něco, co čínská kuchyně nazývá stoleté vejce, a i když ve skutečnosti o sto let staré vejce nejde, možná tak bude chutnat. Jedná se v podstatě o zkažené vejce, které se nechá několik měsíců „uzrát“ ve směsi jílu, popela a vápna. Takto připravené vejce má fascinující tmavozelenou až černou barvu a vyznačuje se silným zápachem po sirovodíku.

3. Escamoles

(Pixabay.com)

Už jste někdy slyšeli o pojídání vajíček? Kaviár známe všichni, ale co takhle pojídání mravenčích vajíček? Pokud někdy budete v Mexiku, můžete to vyzkoušet. Tato vajíčka, z nichž se escamoles vyrábí, jsou údajně sbírána z kořenů rostliny Agave tequilana a jako všechna vajíčka jsou velmi bohatá na bílkoviny. A zřejmě jsou skvělá v tacos.

4. Shirako

Na kaviáru, rybích jikrách, si pochutnávají lidé na celém světě. V Japonsku šli ale ještě dál a nebrání se ani rybímu spermatu zvaném shirako.

5. Oči tuňáka

(Pixabay.com)

Tato delikatesa je typická rovněž pro Japonsko. Oči tuňáka jsou velmi levným jídlem a připravují se buď vařením nebo dušením s kořením či sójovou omáčkou. Chytrý způsob, jak zajistit, že žádná část těla ryby nepřijde nazmar.

6. Airag

Airag je mongolský nápoj z kvašeného kobylího mléka. Obdobou je turecký kumis, alkoholický nápoj, na jehož výrobu se opět používá kobylí mléko (jeho obsah cukru je zřejmě vyšší než u mléka kozího nebo kravského).

7. Hadí víno

(Pixabay.com)

Hadí víno je uměle vyráběný alkoholický nápoj typický pro Jihovýchodní Asii. Existují dva způsoby, jak tento nápoj připravit. Buď naložením celého hada do rýžového vína nebo smícháním hadí krve s alkoholem. Zní to lahodně, že

8. Haggis

Toto je asi jedno z nejbizarnějších jídel na celém světě. Jedná se o tradiční skotské jídlo, jehož základem jsou ovčí vnitřnosti, zejména srdce. K nim se přidává koření a ovesné vločky, které se pak zhruba hodinu vaří v ovčím žaludku.


Sdílejte článek se svými přáteli!

0

Ohodnoť článek

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
1
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Komentáře 0

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 nejdivnějších jídel na světě, ze kterých vám bude na nic

footer - 300x600 (2)_mobile

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format