footer - 300x250 (2)_mobile

Instagram přidává funkci, díky které mohou ostatní vidět, jak často aplikaci používáte


(Pixabay.com)

Na Instagramu nyní mohou lidé vidět, jak často aplikaci používáte, a jestli jste zrovna aktivní. Je to díky nové funkci, která umožňuje vašim přátelům zaznamenat, kdy jste naposledy Instagram otevřeli.

Tato „špehovací“ funkce nicméně neplatí pro všechny. Je omezena pouze na ty, se kterými se sledujete a se kterými jste si v minulosti psali soukromé zprávy. Možnost zobrazení stavu aktivity je automaticky povolena ve výchozím nastavení, o čemž mnoho uživatelů Instagramu možná ani neví. Díky této funkci tak můžete vidět, před kolika hodinami či minutami byl ten, koho sledujete a komu píšete, naposledy aktivní.

Zatím není jasné, proč Instagram tuto funkci k aplikaci přidal a co od ní očekává. Zdá se ale, že je součástí snah Facebooku (vlastník Instagramu) o to, aby se určité údaje a informace stávaly stále více veřejnými. S tím souvisí také například funkce Messengeru, která uživatelům ukazuje údaje o zobrazení příchozí zprávy, což je funkce, kterou zatím nelze vypnout. Některé aplikace šly v tomto směru dokonce ještě dál. Snapchat například dovoluje uživatelům vidět i místo, kde se jednotliví lidé zrovna nacházejí.

Pokud se vám nová funkce Instagramu příliš nezamlouvá a bojíte se o ještě větší ztrátu soukromí, je tu dobrá zpráva. V nastavení účtu u položky „Zobrazit stav aktivity“ ji lze snadno vypnout.


Sdílejte článek se svými přáteli!

0
5 shares

Ohodnoť článek

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
1
Cute
Damn Damn
1
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
4
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
1
WTF

Komentáře 0

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram přidává funkci, díky které mohou ostatní vidět, jak často aplikaci používáte

footer - 300x600 (2)_mobile

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format